Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lato z Chaplinem

red.
Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
"Lato z Chaplinem" - seanse kina w plenerze: 21.08, g. 21.00, 31.08, g. 20.30. Ostatniego dnia wakacji filmowi towarzyszyć będzie muzyka zespołu Czerwie wykonywana na żywo.

21.08 g. 21.00 Dzisiejsze czasy – USA, 1936, rez. C. Chaplin, komedia, niemy
To jeden z ostatnich niemych filmów w dorobku Chaplina, a jednocześnie ostatni, w którym pojawia się charakterystyczny jegomość w meloniku. Chaplin planował do tego filmu przygotowanie ścieżki dźwiękowej, jednakże w końcu porzucił ten pomysł. Z maszyny o zębatych kołach, wielkich przekładniach i kilometrach pasów transmisyjnych niczym mała śrubka wypada, grany przez Chaplina, robotnik. Wycieńczony pracą i załamany nowym sposobem podawania pracownikom posiłków – przez rurkę do ust, ląduje w zakładzie psychiatrycznym. Wyleczony ponownie trafia do zakładu zamkniętego, tym razem karnego, gdy podczas nielegalnej demonstracji nieopatrznie podnosi z ulicy czerwoną szmatę. Chaplin w swoim ostatnim niemym filmie, nakręconym po latach Wielkiego Kryzysu a w przededniu II wojny światowej, pokazuje, jak przeciętny, prosty człowiek nie ma zbyt wielkiego wyboru w życiu. Doświadcza albo morderczej pracy, albo głodu i więzienia. Wyrwać go z tego mechanizmu może wyłącznie miłość; taka jaka w filmie spotyka Trampa i poznaną przez niego, bezdomną dziewczynę. Po wielu upokarzających pracach, kradzieżach z głodu i nocach w więzieniu idą razem za rękę, dając nadzieję, że w okrutnej rzeczywistości „dzisiejszych czasów” jest miejsce na szczere uczucie.

31.08 g. 20.30 Brzdąc – USA, 1921, rez. C. Chaplin, dramat, komedia, niemy z muzyką zespołu Czerwie na żywo
Pewnego dnia Charlie Włóczęga znajduje przy śmietniku porzucone dziecko. Czy wśród starych czajników i dziurawych mebli można wychować małego chłopca? Z pewnością trzeba mieć sporo fantazji. Charlie robi więc dziecięcą butelkę ze starego dzbanka do kawy i konstruuje nocnik, wycinając siedzenie z krzesła. Pięć lat później Włóczęga i jego mały przyjaciel zakładają wspólny interes, w którym Charlie jest szklarzem, a chłopiec zapewnia mu stałych klientów, wybijając szyby w domach z sąsiedztwa.

Zespół Czerwie - alternatywa z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy. Są twórcami i wykonawcami całkiem dobrej muzyki do głośnego spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy” na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007) oraz do wielu innych zakręconych projektów... Grupa gościła w DK z muzycznym projektem Nosferatu. Symfonia grozy w listopadzie 2012 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kety.naszemiasto.pl Nasze Miasto